אבוט מילר

אבוט מילר הוא מעצב גרפי אמריקאי. הוא בוגר בית הספר קופר יוניון (Cooper Union School of Art) בניו יורק. ב-1989 הוא ייסד יחד עם אלן לופטון את הסטודיו המולטי-דיסציפלינרי ״עיצוב/ כתיבה/ מחקר (Design/ Writing/ Research). הסטודיו היה מחלוצי התפישה של ״מעצב כמחבר״, ונעשו בו פרויקטים ששילבו פיתוח הדדי של תוכן וצורה. ב-1999 הצטרף מילר למשרדי פנטגרם (Pentagram) בניו יורק. שם הוא המשיך לפתח פרויקטים העוסקים בתפקידו התרבותי של העיצוב ובתפקידה הציבורי של המילה הכתובה. מילר זכה בשלל פרסי עיצוב, ביניהם פרס קרייזלר (Chrysler) לחדשנות בעיצוב, אותו חלק עם אלן לופטון.

וילם פלוסר

רולאן בארת

אדולף לוס

ברונו לאטור

ברונו לאטור (Latour) הוא חוקר משפיע וזוכה פרסים בתחומי הפילוסופיה, היסטוריה אנתרופולוגיה וסוציולוגיה, ומשמש גם כאוצר-חוקר. תערוכתו הבאה, אזורים קריטיים (Critical Zones), שתוצג במרכז לאמנות ומדיה (ZKM) בקרלסרוהה (Karlsruhe), גרמניה, תיפתח במאי 2020. לאטור הוא פרופסור אמריטוס במכון ללימודים פוליטיים בפאריס (Sciences Po Paris). הוא כתב וערך יותר מעשרים ספרים ופירסם כמאה וחמישים מאמרים שתורגמו לשפות רבות. לאטור התמחה בניתוח עבודתם של מדענים ומהנדסים, עסק במדיניות של המדע, באקולוגיה פוליטית ובמשבר האקלים, ופירסם ספר על הפילוסופיה הפוליטית של הסביבה והטבע. בספריו בחן לאטור את ההשלכות של עבודת המדע על תחומים מסורתיים במדעי החברה כמו דת, תיאוריה חברתית, משפט וחוק. בנוסף, הוא פיתח, עם כמה מעמיתיו בפאריס, תיאוריה חברתית משפיעה המכונה ״תיאוריית שחקן־רשת״.

יוריקו סאיטו

יוריקו סאיטו היא פרופסור לפילוסופיה בבית הספר לעיצוב של רוד איילנד. סאיטו נולדה וגדלה ביפן, למדה לתואר ראשון באמנות באוניברסיטה הנוצרית הבינלאומית בטוקיו, והשלימה את לימודי הדוקטורט שלה באוניברסיטת ויסקונסין-מדיסון בארה״ב. סאיטו מרצה, כותבת, עורכת ומקדמת שיח אקדמי העוסק באסתטיקה ואחריות סביבתית. היא פירסמה מספר ספרים ומאמרים העוסקים באסתטיקה של היומיום, באסתטיקה סביבתית ובאסתטיקה יפנית. מאמר זה מבוסס על ספרה, אסתטיקה של היומיום, שפורסם בשנת 2008 בהוצאת אוניברסיטת אוקספורד.

אלן לופטון

אלן לופטון היא מעצבת גרפית, אוצרת וחוקרת זוכת פרסים העוסקת בתיאוריה, בהיסטוריה ובמלאכת העיצוב הגרפי. היא מנהלת את התכנית ללימודי תואר שני (MFA) בעיצוב גרפי ב-MICA מרלינד, בולטימור, ועומדת שם גם בראש המרכז למחשבת העיצוב. מאז 1992 היא פועלת כאוצרת במחלקה לעיצוב עכשווי בקופר היואיט, מוזיאון סמית׳סוניאן לעיצוב (Cooper Hewitt Smithsonian Design Museum), שם העמידה תערוכות רבות. לופטון חיברה מספר ספרים העוסקים בעיצוב על היבטיו השונים, המשלבים תיאוריות מתחומים כמו בלשנות, פסיכולוגיה, מדעי המחשב, ביולוגיה, קוגניציה ופילוסופיה. ספרים אלה זכו למעמד משמעותי בשדה ומשמשים סטודנטים לעיצוב וחוקרים כאחד.

לב מנוביץ׳

לב מנוביץ׳ הוא תיאורטיקן מוביל בתחום התרבות הדיגיטלית ומחלוצי היישום של מדע הדאטה לניתוח תרבות עכשווית. מנוביץ׳ ערך ופרסם ספרים בנושאים מגוונים, ביניהם אינטיליגנציה מלאכותית, תיאוריות של תרבות תוכנה, מאפייני הדימוי העכשווי באינסטגרם ושפת המדיה החדשה. מנוביץ' משמש פרופסור למדעי המחשב במרכז ללימודים מתקדמים של האוניברסיטה העירונית של ניו יורק (CUNY) ומנהל את המעבדה לאנליטיקה תרבותית העוסקת בניתוח של תרבות חזותית באמצעים חישוביים. המעבדה יצרה פרויקטים עבור לקוחות כמו גוגל, המוזיאון לאמנות מודרנית והספריה הציבורית בניו יורק.

אומברטו אקו

Pages