אוצרות-הצבה (באנגלית)

גייל פירס

פרוייקט האמנות המשותף, הבין תרבותי של יצירות יחודיות לאתר, הידוע בשם 'הצבות', התקיים בסנט- פטרסבורג במהלך שלושה קיצים 1999-2003.
המאמר מנסה לבדוק כיצד יושמה האוצרות הבין-תרבותית ואילו אסטרטגיות נדרשו כדי להבטיח כלילה מירבית, אילו מבנים פיסיים, פוליטיים, וחברתיים איפשרו לאמנות להתרחש במרחבי העיר, כיצד השפיעה הטכנולוגיה הדיגיטלית שבפרוייקט על אפשרויות האוצרות, וכיצד תפקד האמן-האוצר.

מאמר זה מתאר את התהליכים הכרוכים בפרוייקט ה'הצבות', תוך בחינת התפתחותו במשך שלוש שנות 'הצבות', כיצד השתלב הפרוייקט בתרבות של סנט-פטרסבורג. הוא מציג את עבודת המיצב של גייל פירס כדוגמא לאופן שבו התפתחו התהליכים המשותפים, הטכנולוגיים והאמנותיים, ולאופן שבו העבודה עצמה הגיבה לשלושה סגנונות אוצרות שונים.

למאמר המלא באנגלית לחץ כאן: This article in english


מרצה במחלקה למדיה ואמנות, האוניברסיטה המלכותית הולואיי, לונדון. אוצרת תערוכות, והאחרונה שבהן היא סדרה של תערוכות בינלאומיות, העוסקות בזהות של מקום, תרבות ואמנות. הפיקה סרטים, תוכניות טלוויזיה, וידיאו ארט. פרסמה מאמרים בקטלוגים והרבתה להשתתף בכנסים.
בעלת תואר מ.א. מטעם הקולג' המלכותי לאמנות, לונדון. לימדה בוריי קולג', אוניברסיטת ווסטמינסטר (סורי), אוניברסיטת מידלסקס, המכון האנגלי קמברווייל קולג' לאמנות (עיצוב גרפי), אנימציה ואמנות.

רוחות אפריל, אביב 2007