עורך

מאמרים

בהקשר

ביקורת

תערוכה וירטואלית

אפגניסטן: קונפליקטים, טראומות ומלאכת הצילום

לואי פאלו

"ב 2006 לאחר שסיקרתי פיגועי התאבדות בקאנדאר, אפגניסטן, קיבלתי אישור מחודש עד כמה קשה וסבוכה מלאכת הויזואליזציה של סכסוך דמים. בזירת האירוע, כל כולי נכבשתי למראות, לצלילים ולריח. ככל שהארכתי בהתבוננות בתוצאת האירוע תוך כדי צילום, כך קלט מוחי עוד ועוד. זה היה ההיבט הפשוט אך הנורא של היותי במקום..." כך כותב לואי פאלו.
לעומת התמונות שותתות הדם של הפיגועים, תיק העבודות המוגש כאן מתבסס על שלושה גופי תצלומים. האחד, תמונות צבע שצולמו באזורים בהם מנהיג הטאליבן מולא עומר ייסד את תנועתו. השני, מורכב מתצלומים שנלקחו ב Tarnak Farms, לשעבר מחנה אימונים של אל-קאעידה והאחרון, תצלומי שחור לבן, מתוך פרוייקט בעבודה הנושא את הכותרת "דמדומים", שבו גיבורי התצלומים הינם חיילים אמריקאים השבים הביתה ממלחמות עירק ואפגניסטן.

afganistan.jpg

למאמר המלא באנגלית לחץ כאן: This article in English


לואי פאלו (Palu) עובד כצלם דוקומנטרי זה 18 שנה. בוגר בית הספר לאמנות באונטריו, קנדה, החל לפני 12 שנה לתעד את חייהם של כורים בקנדה. העבודה: Cage Call: Life and Death in the Hard Rock Mining Belt,זכתה בפרס בשנת 2005. עבודותיו התפרסמו בפסטיבלים, בתערוכות ברחבי העולם ובמגזינים מרכזיים כ New Yorker, Newsweek, Atlantic Monthly, The Washington Post.

צילום והזירה הפוליטית, ינואר 2009