עורך

מאמרים

בהקשר

ביקורת

תערוכה וירטואלית

ביקורת ספרים

אבשלום גור ותהליך העיצוב של ההדפסה

Avsh Alom Gur, נולד בערד, ישראל. גור קיבל השראתו ועוצב על-ידי רוחות מדבר הנגב וצבעיהם היפים של השבטים הבדואים, יחד עם הוריו: אימו הציירת/אמנית, ואביו, הארכיטקט. לאחר תואר ראשון במכללת שנקר, ישראל, ומספר שיתופי פעולה עם חברות אופנה ישראליות מובילות, גור המשיך את הקריירה שלו בלונדון. גור סיים בהצטיינות את התואר השני בשנת 2002 במוסד היוקרתי-  Central Saint Martins College of Art and Design .

כיום Gur הנו מעצב אופנה בלונדון. ב-2005 גור עיצובים בע"מ נוסד, והמותג 'Avsh Alom Gur' הושק בהצלחה רבה. גור קיבל את 'פרס הדור הבא' של מועצת האופנה הבריטית (British Fashion Council), למעצבים העולים הבאים. במקביל למותג Avsh Alom Gur, גור שימש גם כמעצב יועץ לבתי אופנה מובילים כמו דונה קארן (Donna Karan), רוברטו קאוולי (Roberto Cavalli), קלואי (Chloe) וניקול פרחי (Nicole Farhi). שיתוף הפעולה האחרון שלו כמנהל האומנותי (creative) לאחת מאיקונות האופנה הבריטיות אוזי קלארק (Ossie Clark), מסמל בעיני רבים את תחייתו של האחרון.

ייחודו של גור, בין השאר, קשור באופן המיוחד שבו הוא מעצב ומדפיס את בדיו. לאור חוסר יכולתו ואי שביעות רצונו מהדפסת בדים בשיטות המקובלות והזמינות כשהחל את עבודתו על המותג, שיתף גור פעולה עם מעצב הטקסטיל דניאל ריינולדס (Daniel Reynolds) ופיתח גישה אישית הנשענת על שיטה מסורתית ידנית ליצירת דוגמאות. השיטה מתבססת על זכוכית העוברת ציפוי בצבע שחור המשמש לגור מצע שבתוכו יכול לצייר באופן חופשי וספונטאני בעזרת אצבעותיו. תהליך ההדפסה קרי, העברה הדוגמאות אל הבד נעשה בחלק מן המקרים כאשר הבד הונח באופן ישיר על הצבע הרטוב ליצירת הבד המודפס ובמקרים אחרים באמצעות העברה לגיליון וממנו לרשתות משי (שבלונות) כמדיום המדפיס.

הקליקו להגדלת התמונה

בקישור הבא ניתן לצפות בקטע מתוך תהליך ההדפסה העיצובי של אבשלום גור:

http://www.youtube.com/watch?v=Ii0MjxVtgkA

 

 


מצבי יצירה: צורפות ואופנה, אפריל 2010