עורך

מאמרים

בהקשר

תערוכה וירטואלית

ביקורת ספרים

רגעים של שתיקה

תערוכה: גיא בן ארי/ טקסט: בעז ארד

טקסט מאת בועז ארד 

קבוצת הציורים מבוססת על פרק הפיילוט שכותרתו  The Time Element עבור תכנית הטלוויזיה "אזור הדמדומים" מ-1958. העלילה מתארת גבר שמגיע לפסיכיאטר בנוגע לחלומות שבהם הוא נוסע בזמן אל רגע לפני ההתקפה בפרל הארבור. סדרת הטלוויזיה "איזור הדמדומים" עוסקת במה שמעבר לתפיסת העולם הרציונאלית, בשוליים המעורפלים של התודעה.

בן ארי מתעניין בסמכות של ידע, מציאות ואמת ובהתקדמות על ציר זמן לא רציף. מציאות המתקיימת על קצה של ידע. ברגע שבו תפיסת העולם כולה עומדת למבחן. במובן מסוים הציור הופך למכונה והצייר לנוסע בזמן. המסע של הצייר הוא מצד אחד אל תוך הפיילוט ומצד שני מסע אל הציור מהמופשט אל הקונקרטי ובחזרה.

רגעים של שתיקה (1.15 MB)


גיא בן-ארי עובד בתל אביב ובניו יורק. סיים תואר שני באמנות (המחלקה לאמנות חזותית) באוניברסיטת קולומביה, ותואר ראשון בהצטיינות באמנות בבצלאל (המחלקה לאמנות ע"ש בלאנש ורומי שפירו), שם קיבל את פרס מיטשל ולורן פרסר למצויינות בציור. בן-ארי למד ציור בסלייד באוניברסיטת לונדון במסגרת תכנית חילופי סטודנטים בבצלאל, ולאחרונה השתתף ב-Workspace, תכנית הרזידנסי של המועצה התרבותית של מנהטן התחתונה. עבודתו הוצגה השנה בתערוכת יחיד Out of Sight בגלריית סקראמוש בניו יורק.

שקט בבקשה! על שתיקות והשתקות